دسته : مقالاتتاریخ: ۱۳۹۸/۰۹/۰۹
اتلاف وقت یا کمبود وقت؟؟؟ مساله این است…

اتلاف وقت یا کمبود وقت؟؟؟ مساله این است…

اتلاف وقت یا کمبود وقت؟؟؟ مساله این است…

گاهی اوقات برخی نکات آن­قدر پیش پا افتاده­اند که اصلا یادمان می­رود وجود خارجی دارند. یکی از این نکات این است که همه می­دانند ۲۴ ساعت شبانه­روز برای همه افراد یکسان است اما تصور می­شود برخی افراد وقت بیشتری دارند!!!

شاید این تصور درست باشد زیرا این­گونه افراد وقت خود را تلف نمی­کنند و در نتیجه زمان بیش­تری برای کارهای مختلف دارند. در این­جا با اتلاف وقت بیش­تر در مطالعه آشنا می­شویم:

اتلاف وقت یا کمبود وقت؟؟؟ مساله این است…

مطلب پیشنهادی : موفقیت در زمان کم

۱-  وسواس و کمال­گرایی:

وسواس یعنی به عقب بازگشتن… یعنی مستهلک شدن… یعنی در قفس افتادن… و یعنی از درس خواندن متنفر شدن

۲- نیمه­تمام گذاشتن کارها:

نیمه تمام گذاشتن کارها یعنی یک درس را تا نیمه بخوانید و بعد آن را رها کنید به امان خدا تا چند روز یا چند هفته بعد، مطمئن باشید مجددا باید همان زمان را صرف کنید تا آن درس را به همان سطح از یادگیری برسانید و سپس تازه نیمه دیگر را مطالعه کنید

که این مثل آن است که یک نهال بکارید و به آن آب ندهید! طبیعتاً بعد از چند هفته باید نهال جدیدی بکارید.

اتلاف وقت یا کمبود وقت؟؟؟ مساله این است...

اتلاف وقت یا کمبود وقت؟؟؟ مساله این است…

اتلاف وقت یا کمبود وقت؟؟؟ مساله این است…

مطلب پیشنهادی : برنامه ریزی کنکور ۹۹ کنکور آسان است

۳- مطالعه سطحی:

مطالعه سطحی یعنی یا درس را خوب نخوانید (با حواس پرت بخوانید) یا طوطی­وار حفظ کنید و یا خیلی سریع بخوانید! همه این­ها یعنی باید مثال نهال را برایتان تکرار کنیم!!!

 

۴- استفاده نکردن از زمان کلاس­ها:

اگر در کلاسی شرکت می­کنید و گوش نمی­دهید یعنی وقت و هزینه خود را دور ریخته­اید ، حداقل درس را قبل کلاس بخوانید تا سر کلاس با گوش دادن درس برایتان دوره شود.

 

اتلاف وقت یا کمبود وقت؟؟؟ مساله این است…

مطلب پیشنهادی :برنامه ریزی رتبه های برتر

۵- فکر و خیال بیهوده:

چه رویاپردازی در جهت مثبت و چه منفی­بافی هر دو مضر هستند. این مورد یکی از پیچیده­ترین و شایع­ترین علل اتلاف وقت است که خود نیاز به مقاله دیگری دارد.

 

۶- خودآموزی ضعیف:

شما باید خودتان معلم خودتان باشید، باید بتوانید نکات را از کتب مختلف استخراج کنید و بتوانید آن­ها یاد بگیرید. ممکن است در یک درس یا یک مبحث خاص نیاز به دبیر داشته باشید اما داشتن دبیر خصوصی یا DVD برای همه دروس و مباحث قطعا و حتما شما را محکوم به اتلاف وقت خواهد کرد.

 

۷- بی­برنامگی:

وقتی بی­برنامه هستید، بی­حوصله هم هستید و تکلیفتان روشن نیست که می­خواهید چه کاری کنید و زمانتان حین این لنگ در هوا بودن­ها (!) بیش­تر از چیزی که تصور

کنید تلف می­شود.

اتلاف وقت یا کمبود وقت؟؟؟ مساله این است…

جهت دریافت مشاوره و برنامه ریزی رایگان و قیمت محصولات کنکور آسان است با شماره های

۰۹۱۲۱۹۷۵۰۹۰

۰۲۱۴۴۴۳۱۳۱۳

۰۲۱۴۴۲۵۴۰۳۰

تماس بگیرید

یا کلمه { شیمی استاد ربیعیان } را به شماره ۰۹۱۲۱۹۷۵۰۹۰ پیامک کنید

  • حتما در فضای مجازی ما را دنبال کنید و از خدمات رایگان ما مانند جزوات رایگان رتبه های برتر ، نمونه سوالات امتحانی ، مشاوره و برنامه ریزی ، تدریس ها ، اخبارکنکور و … بصورت کاملا رایگان بهره مند شوید . جهت عضویت در کانال و پیجکنکور آسان است ، کلمه { کانال،پیج } را به شماره  ۰۹۱۲۱۹۷۵۰۹۰ پیامک کنید .از مقاله ها و محصولات تخصصی  سایت مهندس امیر مسعودیبرای پایه های دهم ، یازدهم ، دوازدهم حتما دیدن کنید.