دسته : مقالاتتاریخ: ۱۳۹۸/۰۵/۲۲
اخه چرا من

اخه چرا من 

اخه چرا من

اولین و تنها مشاور و برنامه ریز کنکور از ایران/ دارای مقالات برگزیده در کنفرانس های بین المللی آموزشی جهان؛ والنسیای اسپانیا ۲۰۰۹ inted رم ایتالیا، بانکوک تایلند و…/  رتبه برتر مهندسی از دانشگاه تهران/ تقدیر شده در بیش از ۲۰ منطقه آموزش و پرورش سراسر کشور و دانشگاه/ رتبه ۱ کارشناسی ارشد مترجمی عربی دانشگاه سراسری تهران/  مؤلف جزوات، کتابها و لوح های فشرده  آموزشی و برنامه ریز رتبه های برتر کنکور از سال ۱۳۷۳ تا به امروز/ بنیانگذار برنامه های رادیو تلویزیونی «کنکور آسان است»

بدشانسی پشت بدشانسی

اخه چرا من

سال اول دبیرستان تازه تموم شده بود خیلی از بچه های درس خون که همیشه ردیف اول کلاس لنگر انداخته بودن تو تابستون کلی هزینه واسه کلاس های خصوصی و معلم های خصوصی می دادن و من با خودم می گفتم من که نمی تونم هزینه کنیم پس سعی و تلاش واسه رقابت دیگه معنی نداره، توکلاس مدام سعی می کردم تا بهترین باشم تا معلم جلوی بچه های دیگه من را بعنوان الگو معرفی کنه،  بگه از مهرداد یاد بگیرید.

تلاش واسه نمونه شدنم تو مدرسه مثل این بود که رو پله برقی بخوام بر عکس حرکت کنم مقدار تلاش من با نتایج بدست اومده اصلاً قابل مقایسه نبود. از خودم خسته شد بودم. به خودم می گفتم آخه چرا من؟

چرا فقط من؟ چرا اونی که کمتر تلاش کرده از من بالاتره؟ چرا هرچی بدبختی و بدشانسیه واسه منه؟

آخه چرا من؟

اخه چرا من

منی که از همه چیز هم زدم، تفریح، خواب مهمونی حتی یه سینمای ساده هم از خودم گرفتم، تا تو مدرسه بالاتر باشم. اما انگار طلسم بدشانسی دور اقبالم بدجور گره خورده بود. همه ی تلاش من واسه به چشم اومدن تو مدرسه بی نتیجه بود اما یه مشکل بزرگتر پیش روم بود که اصلا بهش توجه نکرده بودم. یه رقابت بزرگتر اما این دفعه نه با هم کلاسی ها بلکه با کل مدرسه های کشور؛ یعنی کنکور.

اشتباهم در تابستون و برنامه ریزی دو سالی همین طور گذشت امتحانات نهایی سال سوم که تموم شد تابستون و تب کنکور و جمع بندی درسا.

درس خوندن همه ی هم کلاسی هام که سال  سوم را تموم میکردن مثل به سنت قدیمی بود که همگی بدون در نظر گرفتن شرایط خودشون بهش عمل می کردن، همشون دروس سال دوم و سوم را تو سه ماه تابستون

می خوندن و به اصطلاح جمع بندی می‌کردن خوب منم با خودم گفتم خوب منم مثل بقیه باید همین کار را انجام بدم.

نحوه آشنایی با استاد

اخه چرا من

چند روزی از امتحانات سال سوم گذشته بود و یه روز صبح به سرم زد به مدرسه یه سری بزنم بینم شاید نتایج امتحانات اعلام شده باشه.

نزدیک در مدرسه که شدم یه تراکت قرمز رنگ توجه من را به خودش جلب کرد، آخه با تیتر درشت نوشته بود کنکور آسان است.

وارد سالن همایش شدم، جمعیت نسبتا زیادی تو سالن بود…با چشمام دنبال یه صندلی خالی بودم که یهو چشمام به چشمای خود استاد احمدی گره خورد. بادستش انگار منانشون داد و پشت تریبون فریاد زد اگه از مسیری که قبلاً پیمودی دوباره استفاده کنی به همون نتایجی می رسی که قبلا رسیدی، انگار داشت مسیر زندگی منا به تصویر می کشید. استاد احمدی روی سکو تو سالن همایش نقاشی زندگی گذشته من شده بود.

استاد همایش را با یک شعر زیبا به پایان رسانید.

تمام حجم قفس را شناختیم بس است

بیا به تجربه با هم پری به آسمان بزنیم

اگرچه نیت خوبی است آنچه در دل دوست

خوشا که دست به تصمیم بهتری بزنیم

یعنی اینکه از تجربه افراد موفق استفاده کنید و آنگاه به چشمان من زل زد و به من نگاه کرد

و یادم رفت اینبار بگم آخه چرا من؟ چون همه چیز یهویی شد. خیلی ها از هم می پرسن اون لحظه چه احساسی داشتی…  فقط می تونم بگم اون لحظه من دوباره متولد شدم.

کابوس کنکور از بین رفت

اخه چرا من

اخه چرا من

اخه چرا من

مخاطبش افراد توسالن نبودن، من بودم ….. بعد از اتمام همایش پیش استاد رفتم و نسبت به نقاط ضعف و قوتم، روش خاصی را بهم آموزش داد و تونستم تمام سه سال عقب موندگی و افسردگی را تنها توسه ماه جبران کنم و مثل بقیه نگم چون کنکورم با خوندن دروس پیش همراه بود نتونستم واسه کنکور خودما آماده کنم و به سال آینده فکر کنم. استاد بهم یاد داد به این فکر بگم نه….، و تو همون سالی که دروس پیش را پاس کردم موفق شدم با رتبه ۵۲ در کنکور ۹۲ به دندانپزشکی دانشگاه تهران برسم. الان افتخار اینا دارم که همون روش را در کنار استاد احمدی به دانش آموزان عزیز انتقال میدم.

یادمه روزی که نتیجه کنکورم اومد یادم رفت به خدا مثل همیشه بگم آخه چرا من!

ولی الان میگم خداجون مچکرم که استاد احمدی را تو مسیر زندگیم قراردادی.

امیر مسعودی

دانش آموز عزیزی که در حال خواندن این مقاله هستی ، اساتید موسسه کنکور آسان است مانند { استاد حسین احمدی ، مهندس امیر مسعودی ، مهندس عارف ربیعیان و… سایر اساتید } در تمامی دروس بهترین و جذاب ترین تدرین تدریس های خود را در غالب دی وی دی های آموزشی تدریس کرده اند و با استفاده از این منابع آموزشی به سرعت میتوانید به اوج مهارت و ورزیدگی در روند یادگیری و حل تست ها برسید.

امیر مسعودی سالهاست در در دروس ریاضی و فیزیک با ارائه تکنیک های سریع تست زنی بعنوان بهترین مدرس کشور مطرح است.

 

جهت دریافت مشاوره و برنامه ریزی  با شماره های

۰۹۱۲۱۹۷۵۰۹۰ 

۳۰ ۴۰ ۲۵ ۴۴۰۲۱

۱۳ ۱۳ ۴۳ ۴۴۰۲۱

تماس بگیرید یا عبارت { مشاوره،برنامه ریزی } را به شماره ۰۹۱۲۱۹۷۵۰۹۰ پیامک کنید

در شبکه های اجتماعی ما را پیگیری کنید  و از خدمات مفید کنکوری و تحصیلی رایگان  ما مانند جزوات رتبه های برتر کنکور سال های گذشته ، نمونه سوالات امتحانی مختلف از سراسر کشور، مشاوره و برنامه ریزی  ، تدریس ها ی درجه ۱ کشور ، اخبارکنکور و … بصورت کاملا رایگان بهره مند شوید . جهت عضویت در کانال و پیج کنکور آسان است ، کلمه { کانال } را به شماره  ۰۹۱۲۱۹۷۵۰۹۰ پیامک کنید .

از مقاله ها ی مختلف  در سایت و محصولات تخصصی { کنکور آسان است } سایت مهندس امیر مسعودی

برای  همه پایه های تحصیلی دهم ، یازدهم ، دوازدهم دیدن کنید .