دسته : مقالاتتاریخ: ۱۳۹۸/۰۴/۰۴
بهبود شرایط حاکم بر آزمون

بهبود شرایط حاکم بر آزمون

بهبود شرایط حاکم بر آزمون

 

(بخش دوم: حین آزمون)

بهبود شرایط حاکم بر آزمون
پس از پرداختن به نکات قابل توجه در قبل از آزمون در مقالات قبلی ، توجه شما را به نکاتی جلب می نماییم که می بایست در حین آزمون مورد توجه قرار دهید.
آزمون را با یاد خدا و توکل به او آغاز کنید.
یاد خدا موجب آرامش انسان خواهد شد. از این نیروی معنوی در آغاز آزمون خود به خوبی بهره مند شوید.

مقدمات آزمون را در همان ابتدای آزمون انجام دهید.

-اطلاعات خود را (نام ، نام خانوادگی و شماره داوطلبی) را با پاسخ برگ مطابقت دهید و در صورت لزوم به نوشتن اطلاعاتی دیگر (نظیر تلفن تماس و امضاء) این کار را قبل از آزمون انجام دهید.
-از دریافت دفترچه مناسب خود مطمئن شوید (کد دفترچه می بایست با کد پاسخ برگ شما یکسان باشد).
-کارت شرکت در آزمون را در کنار دست خود بگذارید.

بهبود شرایط حاکم بر آزمون

بهبود شرایط حاکم بر آزمون

در طول آزمون تمام تمرکز خود را به آزمون اختصاص دهید.

بهبود شرایط حاکم بر آزمون

از توجه به حواشی آزمون پرهیز کنید. توجه به صدای کولر ، رفت و آمد مراقب ، عکس العمل دیگران ، نحوه پاسخ دادن آنها به سوالات و غیره باعث حواس پرتی شما شده و بازده شما را به شدت کاهش می دهد.

صورت سوال و گزینه ها را به دقت بخوانید.

بهبود شرایط حاکم بر آزمون

-به واحدها (گرم ، کیلوگرم و غیره) توجه داشته باشید.
-به مرزها توجه داشته باشید : تابع زیر در بازه (∏۲, ۰) در چند نقطه پیوسته است ؟
-عبارت مهم صورت سوال را با دقت بخوانید و زیر آنها خط بکشید. عباراتی نظیر «چه تعداد از گزینه های زیر غلط است ؟» ، «همه گزینه ها با بیت رو به رو قرابت معنایی دارند بجز» ، «مجموع جواب های معادله رو به رو کدام است ؟» و غیره.

-سعی کنید در حین خواندن سوال ، داده ها و خواسته های سوال را به صورت مختصر برای خود یادداشت کنید.
در حل مسئله ، پس از خواندن صحیح سوال و گزینه ها به استثناء ها نیز توجه داشته باشید (به طور مثال : جواب هایی که مخرج عبارت کسری را صفر می کنند ؛ عناصر شیمیایی که ویژگی منحصر به فردی دارند ؛ اعراب کلماتی که در زبان عربی از قاعده کلی تبعیت نمی کنند و غیره).

-سعی کنید اشتباهات محاسباتی را کاهش دهید. یک راه مناسب جهت این موضوع آوردن تمامی محاسبات بر روی کاغذ و کاهش محاسبات ذهنی است. از نوشتن راه حل بر روی کاغذ نترسید. مرتب نوشتن راه حل نیز راهکار بسیار کلیدی در کاهش اشتباه محاسباتی است. سعی کنید هر سوال را در فضای مختص به خودش به صورت منظم حل کنید تا در صورت بازگشت به سوال مذکور (جهت کنترل و یا حل مجدد) ، بتوانید راه حل خود را مرور کرده و برای خودتان زمان ذخیره کنید.

 

امیر مسعودی

دانش آموز عزیزی که در حال خواندن این مقاله هستی ، اساتید موسسه کنکور آسان است مانند { استاد حسین احمدی ، مهندس امیر مسعودی ، مهندس عارف ربیعیان و… سایر اساتید } در تمامی دروس بهترین و جذاب ترین تدرین تدریس های خود را در غالب دی وی دی های آموزشی تدریس کرده اند و با استفاده از این منابع آموزشی به سرعت میتوانید به اوج مهارت و ورزیدگی در روند یادگیری و حل تست ها برسید.

امیر مسعودی سالهاست در در دروس ریاضی و فیزیک با ارائه تکنیک های سریع تست زنی بعنوان بهترین مدرس کشور مطرح است.

 

جهت دریافت مشاوره و برنامه ریزی  با شماره های

۰۹۱۲۱۹۷۵۰۹۰ 

۳۰ ۴۰ ۲۵ ۴۴۰۲۱

۱۳ ۱۳ ۴۳ ۴۴۰۲۱

تماس بگیرید یا عبارت { مشاوره،برنامه ریزی } را به شماره ۰۹۱۲۱۹۷۵۰۹۰ پیامک کنید

در شبکه های اجتماعی ما را پیگیری کنید  و از خدمات مفید کنکوری و تحصیلی رایگان  ما مانند جزوات رتبه های برتر کنکور سال های گذشته ، نمونه سوالات امتحانی مختلف از سراسر کشور، مشاوره و برنامه ریزی  ، تدریس ها ی درجه ۱ کشور ، اخبارکنکور و … بصورت کاملا رایگان بهره مند شوید . جهت عضویت در کانال و پیج کنکور آسان است ، کلمه { کانال } را به شماره  ۰۹۱۲۱۹۷۵۰۹۰ پیامک کنید .

از مقاله ها ی مختلف  در سایت و محصولات تخصصی { کنکور آسان است } سایت مهندس امیر مسعودی

برای  همه پایه های تحصیلی دهم ، یازدهم ، دوازدهم دیدن کنید .