دسته : مقالاتتاریخ: ۱۳۹۸/۰۵/۲۱
مقایسه داوطلب دارای مشاور و داوطلب فاقد مشاور

مقایسه داوطلب دارای مشاور و داوطلب فاقد مشاور

مقایسه داوطلب دارای مشاور و داوطلب فاقد مشاور – یک مشاور چیره‌دست با همکاری یک روانشناس می‌تواند چک لیست اهداف کنکوریتان را طی یک دوره زمانی معین تیک بزند. در واقع می‌تواند پیش‌بینی و برنامه‌ریزی کند و بداند که شما در هر دوره زمانی کجا خواهید بود .

معمولاً انگیزه اولیه در داوطلبان وجود دارد اما انگیزه ادامه راه در پستی بلندی‌ها از مهم‌ترین کارهای مشاور است. در واقع مشاور عامل محرکه ایست که همواره سوخت لازم برای ادامه راه را تزریق می‌کند.

وسعت دید یک کنکوری معمولاً محدود است و مشاور آنرا به راحتی با توضیح در مورد تمام راه حل‌های ممکن، توصیف روشنی از شرایط به دست می‌دهد و در ادامه با معرفی بهترین راهکار ، جلوی آزمون و خطا را می‌گیرد.

پاسخ‌دهی به سؤالات احتمالی داوطلب که در تمام طول برای او پیش می‌آیند و باعث سردرگمی یا فراموش کردن راه اصلی شوند (همانند تغییر منبع، ثبت نام کلاسها، آزمون آزمایشی و …) از دیگر وظایف مشاور اند.

مقایسه داوطلب دارای مشاور و داوطلب فاقد مشاور

یک داوطلب بدون مشاور ، آگاهی روشنی از آینده ندارد و نمی داند برای دوره های زمانی مختلف (همانند عید ، تابستان و …) باید چه برنامه‌ای داشته باشد.

سرعت حرکت در هنگام بی‌برنامگی یا بی‌انگیزگی بسیار پایین است و باید دانست از مهم‌ترین عوامل موفقیت در کنکور پیوسته بودن مطالعه است. وسعت دید محدود است و دید روشنی از آینده موجود نیست.

در ذهن داوطلبی که کسی را به عنوان مشاور در کنار خود نمی‌بیند هزاران سؤالی ، بدون پاسخ می‌مانند. با توجه به محدود بودن دوره زمانی کنکور این موارد موجب سردرگمی و اتلاف وقت خواهند شد.

مقایسه داوطلب دارای مشاور و داوطلب فاقد مشاور

مقایسه داوطلب دارای مشاور و داوطلب فاقد مشاور

 

جهت دریافت مشاوره بهترین و متخصص ترین مشاوران کشور   با شماره های

۰۹۱۲۱۹۷۵۰۹۰ 

۳۰ ۴۰ ۲۵ ۴۴۰۲۱

۱۳ ۱۳ ۴۳ ۴۴۰۲۱

تماس بگیرید یا عبارت { مشاوره } را به شماره ۰۹۱۲۱۹۷۵۰۹۰ پیامک کنید

حتما در فضای مجازی ما را دنبال کنید و از خدمات رایگان ما مانند جزوات رایگان رتبه های برتر ، نمونه سوالات امتحانی ، مشاوره و برنامه ریزی ، تدریس ها ، اخبارکنکور و … بصورت کاملا رایگان بهره مند شوید . جهت عضویت در کانال و پیجکنکور آسان است ، کلمه { کانال،پیج } را به شماره  ۰۹۱۲۱۹۷۵۰۹۰ پیامک کنید .

از مقاله ها و محصولات تخصصی  سایت مهندس امیر مسعودی

برای پایه های دهم ، یازدهم ، دوازدهم حتما دیدن کنید.