دسته : مقالاتتاریخ: ۱۳۹۸/۰۳/۲۸
وسواس مطالعاتی و کم خوانی

وسواس مطالعاتی و کم خوانی

وسواس مطالعاتی و کم خوانی

من تا این صفحه رو کاملاً یاد نگیرم رد نمیشم!

شاید شما هم جزو دانش آموزانی باشید که یک پاراگراف را ۴ الی ۵ بار میخوانید و کاملاً ۱۰۰% مطمئن می شوید که یاد گرفتید و بعد سراغ بخش های دیگر می‌روید که متأسفانه مشکل بسیاری از کنکوری‌هاست….

برای از بین بردن وسواس مطالعاتی می‌توانید راهکارهای زیر را اجرا کنید: در ابتدای شروع مطالعه‌ی هر مبحث، مدت زمان آن را هم مشخص کنید؛ یعنی به طور مثال با خودتان قرار بزارید که ۱۱ صفحه از کتاب شیمی دوم را در یک ساعت بخوانید. اگر با گذشت نیم ساعت ۶ صفحه پیش رفته بودید بدانید که باید در نیم ساعت باقیمانده ۱۰ صفحه ی بعدی را حتماً مطالعه کنید.

وسواس مطالعاتی و کم خوانی

اگر این فرض ذهنی را دارید که برای همان دور اول که یک مبحث را میخونید باید تمام مطالب آن قسمت را دقیق حفظ شده باشید باید به شما بگویم که این فرض ذهنی شما کمی اشتباه است؛ زیرا وقتی می‌خواهید با یک دور (همان دور اول) تمام مطالب را یاد بگیرید، هم وسواس پیدا می‌کنید و هم یک مبحث کم حجم از شما مدت زمان زیادی را خواهد گرفت. پس تصمیم بگیرید که یک مبحث را در طی یک هفته یا دو هفته حداقل یک یا دو بار مرور کنید. برای مثال این روش در مطالعه‌ی درس زیست‌شناسی بسیار کارآمد است.

بعد از پایان هر دور مطالعه‌ی یک مبحث ۱۰ الی ۲۰ تست منتخب از آن مبحث بزنید.

وسواس مطالعاتی و کم خوانی

وسواس مطالعاتی و کم خوانی

جهت دریافت برنامه ریزی تحصیلی ویژه همه پایه ها و کنکور  با شماره های

۰۹۱۲۱۹۷۵۰۹۰ 

۳۰ ۴۰ ۲۵ ۴۴۰۲۱

۱۳ ۱۳ ۴۳ ۴۴۰۲۱

تماس بگیرید یا عبارت { برنامه ریزی کنکور} را به شماره ۰۹۱۲۱۹۷۵۰۹۰ پیامک کنید

حتما در فضای مجازی ما را دنبال کنید و از خدمات رایگان ما مانند جزوات رایگان رتبه های برتر ، نمونه سوالات امتحانی ، مشاوره و برنامه ریزی ، تدریس ها ، اخبارکنکور و … بصورت کاملا رایگان بهره مند شوید . جهت عضویت در کانال و پیجکنکور آسان است ، کلمه { کانال،پیج } را به شماره  ۰۹۱۲۱۹۷۵۰۹۰ پیامک کنید .

از مقاله ها و محصولات تخصصی  سایت مهندس امیر مسعودی

برای پایه های دهم ، یازدهم ، دوازدهم حتما دیدن کنید.